Alpy na Wariata. Na początku były Ferraty

Grzegorz Misztal.

W sobotę 21 grudnia na zamku w Nidzicy obył się Przegląd Filmów  Górskich i Jaskiniowych. Podczas spotkania, które miało propagować turystykę górską i jaskiniową jako impreza towarzysząca odbyła się również premiera książki "Alpy na wariata, na początku były Ferraty", napisanej przez Dariusza Kujawskiego wywodzącego się  ze SPELEONU.  Książka opisuje wyprawy w różne regiony Alp i jest dziennikiem przedstawiającym przeżycia członków tych wydarzeń. Mnóstwo jest w niej historii, których nie da się zaplanować a ich losowość sprawia, że wyprawy nabierają niecodziennego kolorytu. Czasami są to zdarzenia niebezpieczne, a czasami splot sytuacji sprawia, że są śmieszne. Gorąco zachęcamy do tej lektury.

alpy na wariata

„Alpy na wariata” to książka – przynęta. Na tych, którzy ciągle na przyszłość odkładają realizację swoich marzeń. Przekładają na później zamianę wizji w czyny, uciszają drzemiące w nich ambicje i pasje. Jej bohaterowie potrafią bowiem bez oporów wsiąść w samochód i pędzić przed siebie tysiące kilometrów, by zdobyć upragniony szczyt.

Książka zawiera cztery opowieści o górach, wędrówce wśród skał oraz męskiej przyjaźni. Tu nie ma hoteli, a zamiast tego noclegi co najwyżej w namiocie, chociaż częściej w samochodzie lub pod gołym niebem. Książka pokazuje, że w dzisiejszych czasach można jechać w nieznane, nawet w centrum Europy. „W nieznane” znaczy po prostu na oślep wybierając kierunek, nie do końca wiedząc, gdzie droga poprowadzi. Jej bohaterowie, gdy tylko mogą, ruszają

w góry, by dać się ponieść swojemu szaleństwu. Ich ambicja nie opada wraz

z upływem potu i zmęczeniem ciała. Nie ustępują, mimo porażek i błędów. Siła gór kontra siła grupy śmiałków – to esencja czterech wypraw książki „Alpy na wariata”.

 

 

Książkę można kupić w pasażu wszystko.pl:

http://www.wszystko.pl/produkty/alpy-na-wariata-na-poczatku-byly-ferraty-kujawski,117,78906 39zł plus wysyłka

lub bezpośrednio w wydawnictwie Flosart: zamówienie mail http://wydawnictwo-flosart.pl/kontakt/ w cenie promocyjnej, 35 plus wysyłka.


Dostępna jest również w Nidzicy w sklepie Zibi-Sport. za kilka dni pojawi się w innych księgarniach online.